Výhody vakuování

Výhody vakuování

1. Trvanlivost

Také rádi nakupujete zboží v akci, zvláště potraviny? Pak jistě znáte onu prekérní situaci, kdy, se v lednici nahromadí více čerstvých potravin a ty bohužel po týdnu letí z ledničky rovnou do koše. Tomu se ale s domácí vakuovačkou můžete vyhnout! Zavakuovat můžete v podstatě cokoliv od ovoce přes zeleninu až po masné výrobky. Naplněné sáčky už pak jednoduše uskladníte v lednici nebo mrazáku.

2. Čerstvost

Naplánovali jste velkou rodinnou oslavu, kam ale nakonec dorazila jen polovina hostů? Co teď s nakrájeným ovocem, zeleninou, sýry a salámy? Pokud doma zrovna nemáte hladové zvířecí krky, pak si budete muset povolit knoflík u kalhot anebo vaše veškeré odpolední snažení vyhodit druhý den do popelnice. Existuje jiné řešení? Ano! Nejjednodušší bude zbylé dobroty zavakuovat a uschovat zpátky do ledničky. Nemusíte se bát, že by ztratily svou chuť nebo podobu – takto uskladněné potraviny vydrží až pětkrát déle čerstvé.

3. Skladování

Velká rodina = velké nákupy. Bohužel nafukovací lednici a mrazák pro potřeby velkých rodin ještě nikdo nevymyslel. Co ale problém vyřeší je již známá vakuovačka. Tím že se ze zakoupené potraviny nebo připraveného pokrmu vysaje vzduch, se logicky zmenší i jeho objem. Když si k ušetření místa přidáte jako bonus ještě zachování čerstvosti a prodloužení trvanlivosti, pak je domácí vakuovačka jasnou volbou!

4. Sous-vide

Co takhle překvapit svou drahou polovičku a uvařit večeři jako od šéfkuchaře restaurace s Michelinskou hvězdou? Metoda sous-vide vám přinese zaručený úspěch! Zakládá se na vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě. Stačí tedy například zavakuovat váš oblíbený druh masa a vložit ho do vodní lázně. Maso si pak zachová svou šťavnatost i aroma
a oproti klasické přípravě neztrácí přítomné vitamíny – a to za zkoušku stojí, nemyslíte?

5. Vakuové boxy a nádoby

Už dávno neplatí, že domácí vakuování nabízí pouze vakuování potravin v sáčcích. Pro ještě efektivnější a také pohodlnější skladování potravin můžete využít vakuové boxy. Ty můžete uložit jak do ledničky nebo mrazničky, tak i třeba do špajzu. Mouka, rýže nebo vaše oblíbené cereálie budou před případnými škůdci v naprostém bezpečí!


SLEVA200 Kč
Přihlaste se k odběru novinek
a získejte slevu na první nákup při nákupu nad 1 200 Kč.
    PŘIHLÁSIT SE